понеділок, 23 січня 2017 р.

В Обласній дитячій бібліотеці19 січня   в Обласній дитячій бібліотеці виступили актори «Театру Слова», яким вже багато років успішно керує Коваленко С.Г. 


Читців  добре знають не тільки у стінах колегіуму та нашому місті, але й далеко за його межами. Гуртківці  неодноразово ставали переможцями багатьох Конкурсів та Фестивалів і виборювали призові  місця. Для них поезія стала сенсом життя, одним з найбільш ефективних засобів, які можуть зробити цей світ кращим, добрішим.

Поезія має нести щось хороше, прекрасне; мрії, бажання, силу волі і натхнення; життєвий і творчий порив; показувати, що краще робити чи не робити, чомусь вчити.
 Вона відкриває нам людські серця,  і кожний витвір Слова, як цілий світ, сповнений бурхливого і нестримного життя. Поезія вчить нас  жити, відчувати це життя наповну, не проходити повз тих, кому можемо допомогти, здійснювати свої мрії і близьких нам людей.

 Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі",- говорила Ліна Костенко.

Сьогодні для гостей бібліотеки, учнів 50-ї гімназії м.Запоріжжя, у  виконанні наших колегіантів лунали поезії Ліни Костенко, Сергія Жадана, Василя Симоненка, Бориса Гуменюка та ін.

Ця зустріч стала дебютом для найменшого учасника,  учня 5 класу Михайлика Висоцького. Він  прибув до нашої школи з окупованого Донбасу. Для нього підтримка була особливо важливою. У його виконанні пролунали кілька українських колядок, адже виступ гуртківців припав саме на Святки,  на Свято Водохреща.Тендітно і водночас проникливо звучали уривки з «Марії» Т.Шевченка та поезії Оксани Пахльовської у виконанні Мілани Павловської, учениці 7 класу.Патріотично-піднесено прочитав Юхим Лобода,учень 7 класу,  поезію М.Вінграновського
 «Ми – українці».

Біль, крик душі, благання…Все це зуміла відтворити Діана Бардачова,учениця 10 класу, у поезії В.Симоненка «В букварях ти наряджена».


Значна частина поезій виступу була  про війну, яку ніхто не оголошував, про біль, із яким ніхто не може впоратися, про любов, від якої ніхто не може відмовитися, та надію, на якій усе тримається. Це Д.Лазуткін «Реквіем на дощі», С.Жадан «Старий вокзал», «За хвилину до того», Т.Малахова «Ультрас», «Побудь, мій Боже, отут, зі мною» у виконанні учня 10 класу Іллі Лук’яненко та учня 11 класу Олекси Корицького.Зі сльозами на очах та щемом  у серці  присутні слухали «Заповіт» Б.Гуменюка 
(вик. Лук’яненко І., Корицький О.)
Неперевершеним був виступ Олексія Корицького з поезією В. Симоненка «Я», сповнений глибокого почуття людської гідності і поваги.

Вероніка Реймер, учениця 8 класу,  представила репертуар іншої тематики, інсценувавши поезію Д.Павличка «Ворона», та прочитала вірш М.Цвєтаєвої «В Париже».


На завершення адміністрація бібліотеки та слухачі подякували виконавцям за виступ і подарували книги, а на згадку про зустріч разом сфотографувались.


Немає коментарів:

Дописати коментар